Vzdělávací programy - Mateřské školy

Objevování nových světů aneb rozmanitost na střešní zahradě

Zahrada
Cena pro studenty 70,00 Kč | Cena pro učitele ZDARMA

Poznejte krásu střešní zahrady Světa techniky, která zvítězila v soutěží Zahradou roku 2016. Samostatným prozkoumáním zjistíte, co na ní roste, čím se liší její jednotlivé části a jaký význam může mít v městské krajině. Věříme, že si ji zamilujete.

Zaměření:     Prvouka, Biologie, Přírodověda, Enviromentální výchova

Cílová skupina:             věk nehraje roli, přizpůsobíme se věku účastníků

Délka programu:         60 minut

Kapacita:                        10 - 30 žáků

Doktorská školička I. (MŠ 4,5 - 6 let) NOVINKA

Akce je určena výhradně pro studenty | Cena pro studenty 120,00 Kč

Názorné a hravé seznámení děti s jednotlivými částmi lidského těla.

Dozví  se  základní  poznatky  o  vnitřních  orgánech,  smyslových  orgánech a jejich funkcí.

Budou používat funkční modely teploměrů, tlakoměrů, stetoskopů a další názorné pomůcky.

Téma koresponduje s požadavky vzdělávací oblasti RVP  pro  předškolní  vzdělávání:

"Dítě  a  jeho  tělo"  a  na základních školách je součástí  přírodovědného vzdělávání (biologické a ekologické vzdělávání).

Cílová skupina:             4,5 - 6 let

Délka programu:         60 - 90 minut (dle věku)

Kapacita:                        10 - 12 dětí

Malý řemeslník (Výjezdní) II.

Výjezdní
Cena pro studenty ZDARMA | Cena pro učitele ZDARMA

Formou her a praktických dovedností, jsou děti seznámeny se základy řemeslných činností. Jedná se o řemeslné činnosti, které  se dnes  již v domácnostech nesetkávají.

Děti si v praxi vyzkoušejí  řadu zajímavých řemesel. Podílejí se na výrobě velmi jednoduchých předmětů - hraček.

Cílem  každé  hodiny   je  seznámit  děti  s  konkrétními  nástroji a jejich  použitím.

Děti si  práci  s nástroji prakticky vyzkoušejí (šroubování, řezání, smirkování, zatloukání hřebíčků) včetně toho, že si "dílko" osobně sestaví.

Délka výuky :

5 lekcí po 1,2 vyučovacích hodinách

Jedná se o výjezdní aktivitu do školek.

V případě zájmu kontaktujte Radima Zahradníka 720 967 230

Šikovné ručičky (MŠ 2 - 4 roky)

Svět techniky - Science and Technology Centrum - Vzdělávání
Cena pro studenty 120,00 Kč | Cena pro učitele ZDARMA

Jedinečný vzdělávací program specializovaný na rozvoj praktických dovedností dětí, spojený s radostí z objevování a s využitím zejména Montessori pomůcek.

Celý program je postaven na aktivním zapojení dětí do děje, činnostním a prožitkovém učení.

Cílová skupina:             2 - 4 roky

Kapacita:                        10 dětí

* Poznámka:

Vhodné pro děti se speciálními potřebami.

V případě, že skupina dětí vyžaduje speciální přístup, prosíme o upřesnění požadavků do poznámky při rezervaci nebo na telefonní číslo: +420 601 571 441.

Při překročení kapacity, je třeba objednat i druhý čas a třídu rozdělit.

Putování za medem (MŠ 4 - 6 let)

Cena pro studenty 120,00 Kč | Cena pro učitele ZDARMA

Máte rádi pohádky o včelích medvídcích? Putování za medem je výjimečný svou celistvostí a aktivním zapojením dětí do života včel.

Třídí, přiřazují, rozpoznávají a navíc prostřednictvím robotické včelky rozvíjí základy programování. Obsah programu navíc aktivně podporuje povědomí o ochraně přírody.

Cílová skupina:             4 - 6 let

Kapacita:                        10 - 12 dětí

* Poznámka:

V případě, že skupina dětí vyžaduje speciální přístup, prosíme o upřesnění požadavků do poznámky při rezervaci a také na telefonní číslo: +420 601 571 441.

Při překročení kapacity, je třeba objednat i druhý čas a třídu rozdělit.

Kouzelný Oxid (MŠ 5 - 6 let)

učebna Maria
Cena pro studenty 120,00 Kč | Cena pro učitele ZDARMA

Oxid uhličitý - všudypřítomný neviditelný plyn.

Jak si ho ale mají představit děti? Jaké má vlastnosti a co všechno umí?

Představení pro děti předškolního věku, v němž se model Oxidu uhličitého stává pomocníkem při realizaci "experimentů" a jednoduchých chemických pokusů.

Cílová skupina:            5 - 6 let

Kapacita:                        10 - 25 dětí

* Poznámka:

V případě, že skupina dětí vyžaduje speciální přístup, prosíme o upřesnění požadavků do poznámky při rezervaci a také na telefonní číslo: +420 601 571 441.

Při překročení kapacity, je třeba objednat i druhý čas a třídu rozdělit.

Svět plný barev (MŠ 4 - 6 let)

učebna U6 B
Cena pro studenty 120,00 Kč | Cena pro učitele ZDARMA

Milé děti, svět okolo nás je plný barev!

Pojďte si hrát a odhalit, že barvy jsou také plné záhad, tajů a objevů...

Tradiční a oblíbený vzdělávací program jsme pro děti i paní učitelky připravili v nové variantě, s pokusy, zpíváním a kouzlením s barvami.

Děti se aktivně do programu zapojí všemi smysly. Vzdělávací program je zaměřen na oblast rozvoje poznávacích procesů dětí a podporu smyslových preferencí.

Cílová skupina:             4 - 6 let

Kapacita:                        10 - 16 dětí

Při překročení kapacity, je třeba objednat i druhý čas a třídu rozdělit.

Geometráčkova nová dobrodružství (MŠ 3 - 6 let)

Cena pro studenty 120,00 Kč | Cena pro učitele ZDARMA

Už jste potkali Geometráčka?

Je to zvídavý kluk, který rád objevuje a seznamuje děti se světem matematiky, geometrie a čísel.

Rád staví, vytváří a objevuje nové a nepoznané geometrické tvary a nejen to, někdy umí dětem pěkně zamotat hlavu čísly.

Vzdělávací program je zaměřen na oblast před - matematických dovedností dětí a rozvoj myšlenkových operací.

Cílová skupina:            3 - 6 let

Délka programu:         60 minut