Výstava SVĚT ILUZÍ A KLAMŮ V LANDEK PARKU

Navštivte výstavu SVĚT ILUZÍ A KLAMŮ , kterou jsme pro Vás připravili v Landek Parku v Ostravě - Petřkovicích, národní přírodní památce. Je to ideální místo, které spojuje zábavu s poznáním a pobytem v přírodě mezi památkami. Z výstavy tedy můžete přejít přímo na exkurzi.

Na 140 iluzí a klamů a více než 20 reálných neskutečných objektů překvapí Vás i Vaše žáky.

Uvidíte statický obraz, který se začne hýbat, neexistující jevy a objekty, Penroseův trojúhelník, který je asi nejznámějším příkladem grafického paradoxu. Budete si moci hrát s různými objekty, s nekonečnými zrcadly, uvidíte anamorfózu, různé hologramy, iluze prostorového vidění a mnoho dalších optických klamů. Některé iluze si vytvoříte pomocí jednoduchých návodů sami. Zde najdete také leták ke stažení.

Otevírací doba pro školy i pro veřejnost:
18. května 2012 – 30. září 2012, denně od 9:00 – 17:00, v průběhu letních prázdnin od 10:00 – 18:00 hod.
Vstupné na výstavu zdarma. Předpokládaná doba prohlídky pro rezervaci: 120 minut

Pro ty z Vás, kteří se dále rozhodnete pro jedinečnou exkurzi v hornickém muzeu Landek Parku spojenou s interaktivním fáráním, unikátním výkladem rodilých horníků a nově také doplněnou o autentickou projížďku v hornickém vláčku s důlní mašinkou (industriální safari), jsme připravili speciální cenové zvýhodnění: Žáci a studenti platí za exkurzi pouze 50,- Kč a učitelé mají vstup zcela zdarma, jízda vláčkem je za 30,- Kč/osoba. Nabídka platí pro celou třídu, která ve stejný den navštíví i výstavu Svět iluzí a klamů (ta je zdarma pro všechny). Kontakt pro rezervaci exkurze: 596 131 803, 596 131 804.

Navštivte také Dolní oblast Vítkovice, národní kulturní památku.

Rezervace ()

Pro rezervaci termínu se musíte nebo registrovat.