Vše, o čem mohou malé děti snít, najdete v Dětském světě od 26. září

Nejkrásnější hry, nekonečný svět fantazie a kouzelná pohádka

Na děti již od dvou let zde čeká velký jeřáb na stavění domů, pokažené auto ke spravení v autoservise nebo bludiště s lezeckou stěnou, skluzavkou a jinými překážkami.

Malí lékaři mohou v ordinaci uzdravovat třeba churavou maminku, malíři kouzlit barvami a kdo si na ně netroufne, může tvořit třeba na pískovišti. Pak si mohou děti zahrát na televizní studio nebo koukat na všechno aspoň jako diváci a to přímo z rozkvetlé louky. Kluci i holky mohou zaskočit do obchůdku a pak uvařit dobroty.

Nejkrásnější svět je ten pohádkový. Je plný příběhů, kde dobro zde zvítězí nad zlem. Přesně takový bude Pohádkový les, do kterého mohou děti vstoupit. Jde o to, že zlý obr ukradnul malým lesním skřítkům poklad a ublížil také hodnému drakovi. Děti jim pomohou nejen obra vypátrat, ale napravit i škody, které napáchal.

Expozice Dětský svět je určena pro děti od 2 do 6 let.

Více už ale, milí čtenáři, dnes ještě neprozradíme. Připravujeme pro vás seriál o nejzajímavějších exponátech  Velkého světa techniky.

 

Svět techniky – Science and Technology Centrum, populárně naučné centrum, neboli „Velký svět techniky“

Za podpory fondů Evropské unie a rozpočtu České republiky vzniká v Dolních Vítkovicích nové centrum, které hravou formou návštěvníkům představí zajímavosti vědy a techniky.  Zpřístupněno nejen školám a školkám, ale také široké veřejnosti. Stane se tak zásadní novinkou pro oživení lokality Dolních Vítkovic, ale také celého moravskoslezského regionu v oblasti vzdělávání i volného času.

Na ploše 14 000 metrů čtverečních zde vyrostou celkem čtyři světy s trvalými expozicemi a jeden svět určený pro výstavy dočasné. Stálicemi bude Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody. Ten bude rozlohou největší, zabere celé jedno patro a taky venkovní zahradu. Malí i velcí návštěvníci si tady tak budou moci hrát, objevovat i odpočívat. Nabídku nového centra rozšíří 3D kino a Divadlo vědy (Show & Demo) včetně zóny dočasných výstav.

Společným jmenovatelem všech světů bude poznání prostřednictvím zábavy a hry, na vlastní kůži bez nudných učebnic plných čísel. Návštěvníci by tady mohli přijít na kloub fungování města nebo lidského těla, strojem času se proletět třeba do pravěku k mamutům, pochopit, co je to vlastně duha nebo bouřka a spoustu dalšího. Bližší informace zde.