Velká loupež v Nové Karolině!

Mezi děti přijel nový zajímavý kamarád. Jmenuje se Advee a měří 160 centimetrů. Je chytrý i legrační, klidně si s Vámi i povypráví, nebo Vás naučí nějakou technickou vychytávku a ještě vás u toho vyfotí.

V průběhu celého víkendu Advee uváděl detektivní hru Velká loupež v Nové Karolíně. V ní se děti mohly děti, třeba i s rodiči, stát členy vyšetřovacího týmu, který pomocí indicií vypátral záhadnou loupež trezoru. Na cestě za lupičem děti musely splnit celou řadu úkolů. Složit zašifrovaný plánek, vyrobit elektřinu, rozvázat složité uzly nebo v pátrání použít chemii. Na začátku ale musely otevřít tajnou schránku… K tomu všemu jim pomohli zkušení animátoři Malého světa techniky U6, interaktivní herny v Dolních Vítkovicích. Za splnění úkolů děti dostaly Průkaz malého detektiva a za odměnu si pak mohly zahrát třeba Robofotbal. To je vlastně kopaná v podání robotů z Lega.

 

Program:

10:00 Dolní Vítkovice se představují – video spot
10:05 Dialog moderátorky s robotem Advee
10:10 Detektivní hra
10:40 Robofotbal
Délku trvání odhadujeme v závislosti na věkové skupině dětí na cca 60 minut. Poté přestávka a další opakování programu.

Opakování programu: 11:30 – 12:30, 13:30 – 14:30, 15:00 – 16:00, 16:30 – 17:30

FORUM Nová Karolina: bližší informace o obchodním centru v Ostravě zde
 

O českém robotovi, který chodí a mluví

Robota Advee vyvinula trojice brněnského VUT. Jmenuje se Advee, měří 160 centimetrů, mluví s okolím a dokáže se sám pohybovat. Vývoj robota trval dva roky a Vysoká škola báňská ho zakoupila v rámci projektu Tvoje budoucnost - tvoje volba z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost zaměřeného na vzdělávání žáků a studentů základních a středních škol, r. č. . r. č. CZ.1.07/1.1.24/01.0085. Více informací zde.

Kde můžou děti robota Advee potkat?

Školáci ho běžně najdou v učebnách Malého světa techniky U6, kde jim pomáhá hravou formou porozumět učivu, které znají z učebnic. Cílem je přiblížit malým i velkým objevitelům problematiku vědeckých oborů a na praktických příkladek jim ukázat, že technika není žádný strašák, ale záživný obor s budoucností. Kdo ji porozumí hned v dětství, zamiluje si ji na celý život.

 

Takto se děti bavily...