U6 slaví 2. narozeniny

Představte si, letí to! Už 2 roky si s námi můžete hrát a objevovat v Malém světě techniky U6 zajímavosti a poučení prostřednictvím našich zábavných exponátů. Oslavy začnou už v sobotu, kdy se můžete těšit na pohádku pro nejmenší. V neděli, pak společně vykouzlíme duhu. Přijďte popřát oslavenci vše nejlepší! Nudit se rozhodně nebudete a pro ty nejmenší je nachystaná drobná odměna.


Program podrobněji

 

O Budulínkovi


V pohádce Budulínka přesvědčí zlá a prolhaná liška, aby jí otevřel dveře. Pak ho unese do lesa. Dědeček s babičkou běží synka vysvobodit a vezmou s sebou bubínek a housličky. Jak to dopadne, se dozvědí děti, které v sobotu navštíví maňáskové divadlo v Malém světě techniky U6. Pokud se jim pohádka zalíbí, mohou si ji rovnou zahrát a pak také nakreslit.

Bližší informace o Divadélku pro nejmenší zde.

Divadélko hrajeme v sobotu 15. 11. Začínáme v 11:30, 13:30, 15:30 hod. v dětském koutku u ponorky v I. patře.

Barevná duha


V programu Zábavná a kreativní věda si děti vyzkouší, jak v praxi funguje věda, v tomto případě, jak saponáty působí na tuky. Jinými slovy zjistí, co je v mýdle tak zázračného, že umyje i mastnou špínu. Pomocí mléka a barev si vyrobí svou vlastní barevnou duhu. S použitím chemie a fyziky to není žádný problém, je to jednoduché a můžete s tím „na koleně“ ohromit své kamarády. Zkuste to s námi také.

Duhu s námi můžete vykouzlit v neděli 16. 11. Začátek vždy v 11:30, 13:30 a v 15:30 hod. na ploše před ponorkou v Malém světě techniky U6.

Více o seriálu Zábavná a kreativní věda zde.

Malý svět techniky U6 slaví!


Expozice U6 má narozeniny a v pondělí 17. 11. jí budou právě 2 roky! Zveme všechny naše příznivce, přijďte s námi slavit!

Malí i velcí se můžou těšit na vědomostní kvíz, který prověří, jak dobře nás znáte. Pro chytré hlavičky je pak připravena netradiční křížovka a úspěšní luštitelé se mohou těšit na drobnou odměnu.

Krom toho, můžete potrápit mozkové závity a rozlousknout pár hlavolamů. Chytré dřevěné hračky pro vás budou připraveny během celého dne, od 10:00 do 18:00 hodin, v učebně B, v přízemí Malého světa techniky U6.