Prodloužený víkend ve Světě techniky

 

Kromě stálých expozic se můžete těšit na třaskavou science show, ve které se věda stává hrou a naši zkušení animátoři vám ukážou v čem to vězí. Na gyroskopu poznáte, jak se cítí piloti stíhačky a adrenalin do žil vám vlije show s Van de Graaffovým generátorem. Děti naučíme ovládat létající rybky a ti větší si s námi mohou zavzpomínat, jaké to bylo kdysi a jak se máme dnes. Do dětských let vás pak vrátí tvořivá zábava s kouzelným pískem.
 

Program podrobněji
 

Let´s Go Science


Zábavná i poučná science show, aneb věda hrou.

Pod taktovkou zanícených a neohrožených ostravských krajanů - chemických odborníků, dobrodruhů a kaskadérů se návštěvníci stanou součástí pestrobarevných gejzírů zábavy sloních rozměrů, šlehajících ohnivých plamenů, či střílení zdaleka a to nejen tak do vzduchu. Radostné úsměvy na rtech budou střídány mrazivým údivem, kdy při rozličných pokusech ani stále chladná a tichá ocel nedokáže jen nečinně přihlížet a mlčet.

Program proběhne v sobotu 15. 11. a neděli 16. 11. Přijďte se pobavit, začínáme ve 12:00, 14:00 a 16:00 hodin v Divadle vědy ve III. NP.

Délka: 30 – 40 minut
 

Gyroskop


Na simulátoru přetížení 3G, si vyzkoušíte, jak se cítí piloti stíhaček. Stačí si nasednout do sedačky, připoutat bezpečnostní pásy a dobrodružství může začít! Pokud vážíte třeba 50 kg, jste do sedadla vtlačování silou 3 krát větší, tedy 150 kg. Rychlost i intenzita otáčení je ovládána ručně, podle přání odvážných návštěvníků. Po celou dobu této vysoké pilotáže jsou u všech přítomní naši zkušení animátoři, kteří ovládají rychlost otáčení a v případě nutnosti vás jsou schopni rychle vrátit nohama na zem.

Gyroskop mohou návštěvníci vyzkoušet od soboty 15. 11. do pondělí 17. 11., po prokázání platné vstupenky ve vstupní hale Světa techniky v průběhu celého dne.
 

Van de Graaffův generátor


Jeden z našich exponátů, který vám vytvoří účes, na jaký obyčejný hřeben ani kulma nestačí. Z malých i velkých návštěvníků se navíc stanou kouzelníci, kteří jako mávnutím proutku čarovnou silou odpudí mýdlové bubliny nebo bez vypínače rozsvítí zářivku. Ty větší pak doslova nabijeme novou energií.

Show s Van de Graaffovým generátorem můžete zažít od soboty 15. 11 do pondělí 17. 11. Začíná ve 12:00, 14:00 a v 16:00 hodin v expozici Svět vědy a objevů, kterou najdete v přízemí.

Program trvá 60 minut.
 

Air swimmers


Plující rybky, Nemo i nebezpečný žralok. A že nejsou v akváriu? U nás se naučíte kormidlovat rybky prostorem a věřte, že to není žádná věda. Děti se je naučí ovládat pomocí rádia a od animátorů se dozví také zajímavosti o jednom z nejvzácnějších plynů - heliu.

Rybičky jsou k vidění po celý den od 10:00 do 18:00 hodin, od soboty 15. 11. do pondělí 17. 11., v Sále Oskara Federera (zóna pro dočasné výstavy), který najdete v přízemí, vedle recepce.

K vyzkoušení pro všechny návštěvníky, kteří si zakoupí plné vstupné.
 

Kouzelný písek


Nebojte se vytvořit bábovičku nebo cokoliv jiného dle své fantazie. Kouzelný, neboli kinetický písek popírá téměř všechny známé vlastnosti tohoto materiálu. Obsahuje totiž speciální pojivo, které ho dělá výjimečným. Tato zábava není jen pro děti, ale i pro starší, kterým pomůže odplavit veškerý stres.

Hravé tvoření s kouzelným pískem si návštěvníci mohou vyzkoušet od soboty 15. 11. do pondělí 17. 11., v průběhu celého dne od 10:00 do 18:00 hodin
ve II. NP (balkon).
 

Tehdy a teď a Umíte ještě slovensky?


Není pračka jako pračka. Jaké to bylo před 25 lety a co nám za tu dobu pokrok přinesl? Na to vám odpoví lehce sentimentální přednáška „Tehdy a teď“, kde společně zavzpomínáme, jaké to bylo v „89.“ a srovnáme elektroniku z konce osmdesátých let s tou současnou. Na konci se můžete těšit na společnou výzvu! Co je to čučoriedka nebo vankúš, ti starší určitě tuší, ale co naše mladá generace?

Program začíná ve 12:00, 14:00 a 16:00 hodin v Divadle vědy ve III. NP. Zavzpomínat si s námi můžete v pondělí 17. 11.

Délka: 30 – 40 minut