Návštěvníci Colours of Ostrava vyzkoušeli, jak působí přetížení 3G


Gyroskop - to jsou tři propletené kruhy, které simulují 3G přetížení. Stačí si nasednout do sedačky, připoutat bezpečnostní pásy a dobrodružství může začít! Stejně jako piloti stíhaček nebo kosmonauti můžete v gyroskopu zažít přetížení 3G. To znamená, že pokud vážíte třeba 50 kg, jste do sedadla vtlačováni silou
3 krát větší, tedy 150 kg. Rychlost i intenzita otáčení je ovládána ručně a to podle přání odvážných návštěvníků. Po celou dobu této vysoké pilotáže vás hlídají zkušení animátoři, kteří ovládají rychlost otáčení a v případě nutnosti jsou vás schopni rychle vrátit nohama na zem.

Gyroskop si mohli vyzkušet návštěvníci nejznámějšího hudebního festivalu do čtvrtku do neděle. Ostatní zájemci si ho budou moci vyzkoušet od 26. září, kdy bude natrvalo umístěn v nové budově Světa techniky.

Maximální doba jízdy: 5 minut
Maximální hmotnost klienta: 130 kg
Věkový limit zájemců: 5 – 70 let
Cena: 50,- Kč

Důležité informace:
Používání přístroje je povolenou pouze zdravým lidem . Všichni zájemci vstupují do zařízení na své vlastní riziko. Podmínkou jízdy je vyslechnutí pravidel používání. Atrakce není vhodná pro osoby se srdečními problémy, s epilepsií nebo vysokým krevním tlakem. Vstup se nedoporučuje pro lidi s onemocněním nervového systému a těhotným ženám.