Interaktivní výstava TOP SECRET

Populární interaktivní expozice TOP SECRET Vás neformální a velice hravou formou seznámí s novými pohledy na kriminalistické a špionážní metody, jako je např. daktyloskopie, balistika či kryptologie. Evropskou expozici tohoto typu přivítal Moravskoslezský kraj vůbec poprvé, v ČR byla dosud k vidění pouze v plzeňském Techmania Science Center, které ji do Ostravy přináší.

Během výstavy se můžete vytrénovat v dobrého špiona, najít skryté kamery, odposlechnout tajné konverzace, odemknout zámek od bezpečnostního trezoru, pokusit se schovat kamerám nebo přelstít senzory, vstoupit do vysoce zabezpečené oblasti, která je pod stálým dohledem, rozluštit šifru nebo naopak zakódovat různé dokumenty, hrát si na někoho jiného a vidět přetvářku ostatních.

Můžete vidět mnoho od jednoduchých kódovacích technik až po použití high-tech zařízení. Udělejte si čas, výstava je instalována na 500 m2!

Aktuality z výstavy

Slavnostního otevření výstavy se zúčastnili významní hosté z mnoha oblastí našeho veřejného i kulturního života. Nechyběli zástupci Techmania Science v Plzni, Dolní oblasti Vítkovic a Světa techniky z Ostravy a také zástupci škol a univerzit.