Filmy plné strhujícího napětí i faktů promítáme v našem kinosále


Návštěvníků Světa techniky, kteří si zakoupí plné vstupné do expozic Světa techniky, nebo speciálně lístek do kina, nabízíme promítání jednoho z těchto filmů.

Začátek promítání: pondělí, úterý, čtvrtek, neděle11:00, 13:00, 15:00 a v 17:00 hod.
Začátek promítání: středa, pátek, sobota11:00, 13:00, 15:00, 16:30 a v 18:00 hod.
Vstup do kina je v přízemí.

Poslední útes (3D, 40 minut) 

Fascinující výprava za svébytným ekosystémem korálových útesů, který je pro nás zdánlivě vzdálený, a přesto zásadním způsobem ovlivňuje náš život. Bez něj by na zemi neexistovala civilizace, jak jí známe. Film Poslední útes skvěle ilustruje možnosti našeho nového 3D kina. Nejedná se přitom pouze o efektní zábavu, kterou můžete vidět v komerčních 3D kinech. Jde o fascinující exkurzi za krásami moří a oceánů odhalující nečekané paralely mezi životem v panenské přírodě a v rušném velkoměstě. Proletíte se nad úžasnými útesy po celé planetě, proplavete milionovými hejny ryb a potkáte se s největšími predátory našich oceánů.
 

Létající monstra (3D, 40 min.)

Zažijte náš svět před 60 miliony lety ve 3D, kdy ho ovládala létající monstra. Legendární David Attenborough Vám dá nahlédnout do fascinující ho života okřídlených dinosaurů v nejoceňovanějším 3D dokumentu všech dob.

 

Titáni doby ledové (3D, 38 min.)

Přeneste se deset tisíc let zpět do doby, kdy byla na zemi nejnižší teplota v celé její miliardy let dlouhé historii. Do doby, kdy vyhynula většina žijících druhů a přežili jen ti nejzdatnější. Jedním z nich byl i mamut, jeden z nejúžasnějších živočichů, který kdy chodil po naší planetě. Společně budete moci sledovat nejen souboj těchto titánů a lidí o přežití v těžkých změnách klimatu, ale i fascinující příběh vědců a techniky, díky nimž můžeme zkoumat toto období s větší aktuálností, než kdy dřív. 

 

Vlčí hory (2 D, slovenský komentář – 48 min.)

Příběh o znovuzrození evropské divočiny, ve které vlk, zubr, medvěd a další vzácná zvířata žijí svobodně, tak jako před staletími.

V pradávných časech žila v pralesích stáda zubrů a divokých koní pronásledovaná predátory. Krajina zápasila s nelítostným koloběhem života, ale i přesto byla domovem nádherných a svobodných zvířat. Vlci vytvářeli s našimi předky rovnocenné společenství lovců. Dnes poslední z nich přežívají v hlubokých lesích a lidem se naučili vyhýbat. Do Evropy divoká příroda v podstatě přestala patřit. Jako zázrak z minulosti se vrací magicky krásná divočina v krajině zvané Vlčí hory. Jedno z nejméně obydlených míst Evropy na pomezí Slovenska, Polska a Ukrajiny ukrývá poslední fascinující pozůstatky nejrozmanitějších ekosystémů. Filmaři vyjeli vstříc mrazivým zimám i letním bouřkám, aby zachytili zvířata, jež jsou na pokraji vyhynutí, a přiblížili ryzí kouzlo nedotčené přírody. Během nebezpečného natáčení nepoužili k nalákání zvěře žádné umělé metody, a tak strávili 500 dní stopováním a čekáním na vzácné okamžiky, kdy se objeví nejtajemnější obyvatelé těchto hor.

 

Čí je moje dítě? (2D, 52 minut)

Snímek se inspiroval u nejstarších a nejznámějších populárně-naučných dokumentů série BBC Horizon. Tvůrci se v něm zabývají člověkem z vědeckého pohledu a je součástí série Člověk to je věda přičemž v prvním díle se věnují otázce reprodukce. 

Jedná se o špičkový dokument srovnatelný se světovou produkcí gigantů jako BBC nebo PBS a držitele několika prestižních ocenění včetně dvou hlavních cen na Academia Film Olomouc. V současné době stále více otců využívá možnosti genetického testování otcovství. Čeští vědci zkoumají tzv. mate-guardingové strategie neboli „hlídání“ partnera ve vztahu. Jednou takovou strategií je žárlivost. Jak se ukazuje, je tato vlastnost nedílnou součástí lidské snahy o co nejúspěšnější rozšíření vlastních genů. Za výsledky bádání se kamera nevydává pouze na půdu českých univerzit a laboratoří, ale zavítá i do Tibetu. V těchto zemích dokonce systémem mnohomužství zvyšují úspěšnost reprodukce vlastního genomu na maximum. Dokument podává odpovědi na aktuální otázky, např. co stojí za propadem porodnosti v západních zemích. Také s využitím poutavé grafiky vysvětluje termíny jako infanticida, sobecký gen, efekt Popelky nebo alela.

 

Zajímavosti o kině

Promítací plátno má úctyhodný rozměr 18 x 10 metrů.

Kino disponuje špičkovou promítací technikou od firmy Barco, zvuk takový, jaký se používá jen v hollywoodských kinech, Systém Dolby surround 7.1 JBL ScreenArray.

Kapacita kino sálu je 194 osob a sedačky už na první pohled zaručují nadstandartní komfort.

Rozdíl výšek mezi jednotlivými řadami - strmost hlediště je značná proto, aby i menší divák bezpečně viděl celou plochu plátna.

Pod plátnem je ostrůvek pro přednášející, tak aby mohly být promítané filmy doplněny komentářem, anebo naopak přednášky obrazem.