Afrika objektivem (ne)profíků, výstava fotografií v U6

Hry, hračky, hračky, hračičky...


Pokud se chystáte do Dolních Vítkovic, zastavte se do Malého světa techniky U6. Čeká tam na vás výstava fotografií, které byly pořízeny z části v Kamerunu v oblasti Kedjom Keku a z části na Ostravsku. Za fotoaparátem stáli čeští dobrovolníci, kteří v Kamerunu učí děti v místní české škole, u nás to pak byly většinou samy děti z Centra dětské komunikace při Domě dětí a mládeže Vratimov a především z naší dětské televizní redakce TV Pantuška.

Vystavené fotografie na vás nechtějí zapůsobit umělecky. Chtějí vás v tomto prostoru plném (inter)akce jen na chviličku zpomalit a zklidnit. A možná přivést k zamyšlení…

Jak moc záleží kvalita hry na kvalitě hračky? Kvalita života na kvalitě vybavení? Když přivezeme do Afriky české hračky, budou děti při hře s nimi prožívat jiné emoce?

Tato výstava vznikla, protože otázky, které klademe sobě, klademe i jim. Chceme totiž, aby se učily přemýšlet o sobě i o druhých, snažily se na naše otázky odpovídat a další otázky formulovat a nebát se hledat odpovědi. Učíme je to dělat pomocí hledáčku audiovizuální techniky.

Výstava je prodejní, její výtěžek bude věnován české škole v Kedjom Keku v Kamerunu.

Autoři projektu: Petr Macura a Michaela Bělohlavá, Dům dětí a mládeže Vratimov