Adié školo a tryskem na prázdniny!

Ze školních lavic mohly děti naskočit rovnou do kokpitu formule. Čekala  je bláznivá jízda na trenažeru závodničky nebo jízda rallye. Během ní pochopili, jak rychle musí řidič reagovat na příkazy spolujezdce. „Řítíte se do zatáčky vlevo a navigátor už hlásí zatáčku vpravo. Je to zábava, přijďte si to vyzkoušet!“ vysvětlovala animátorka Kristýna.

A z auta rovnou do rakety. V dalším programu děti navštívily naši galaxii Mléčnou dráhu a uviděly přistání  Curiosity, kosmické sondy na Marsu. K tomu si vyrobily svou raketu a odnesly si tak domů svůj vlastní suvenýr.

 

O formuli a jejím domově

Fakulta strojní vyvíjí studentskou formuli typu SAE© s cílem porovnání schopností konstrukčních vlastností jednotlivých prvků formule na národní a mezinárodní univerzitní úrovni. Na vývoji komponentů studentské formule se podílí studenti, pedagogové a vědecko-výzkumní pracovníci Fakulty strojní, kteří následně budou tyto konstrukční celky formule prověřovat na závodech studentských formulí v ČR a po celém světě.

SAE© (FORMULA STUDENT SAE OSTRAVA), slouží k posílení vzdělání, vědy a výzkumu a týmové spolupráce na společném díle - studentské formule. Jedná se o funkční model formule, její ověření, zkoušení a testování v rámci soutěže SAE (Society of Automotive Engineers). Formuli studenti předvádějí na národních i mezinárodních studentských akcích a slouží také k publicitě univerzity.